Uncategorized

Avusturya’da Nuriye Gülmen ve Semih Özakça dayanışma konserinde gündeme getirildi

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça Avusturya’nın Linz şehrinde Solidarwerkstatt (Dayanışma Atölyesi) tarafından düzenlenen barış gecesinde direnişlerinin 114. Gününde selamlandı.
Grup Yorum’la Dayanışma grubu olarak kurulan enternasyonal müzik kolektifi 30 Haziran günü gerçekleşen barış gecesine davet edilerek konser verdi.
Saat 19.00’da başlayan konserin öncesi Solidarwerkstatt adına konuşan temsilci Grup Yorum ve Türkiye’deki direnişleri Selamladıktan sonra Grup Yorum’la Dayanışma grubu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yi direnişlerinin 114. gününde Selamladı ve hafif yağmura karşı sahne olarak kurulu çadırın önünde Işleri ve Onurları için süresiz açlık grevindeler yazılı Nuriye ve Semih’in resimleri bulunan pankart asıldı. Toplam calinan 6 Grup Yorum şarkılarının içerisinde Hakliyiz Kazanacağız Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için seslendirildi ve son kıtada “Nuriyeler söyleyecek son sözü… Semihler söyleyecek son sözü” şeklinde söylendi…
Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya sahiplenme çağrısında bulunan 100 kadar bildiri dağıtıldı… Büyük beğeni alan dayanışma konseri saat 20.00’de sona erdi ve program farklı müzik gruplarla devam etti.

You may also like

Comments are closed.