Uncategorized

Avusturya’da Venezuela’ya destek eylemi

22 Mayıs Salı günü, Venezuela’ya karşı uygulanan ambargo ve yoğun saldırılara karşı Viyana’nın işlek Mariahilfer Straße üzerinde saat 17.00-19.00 arası bir Venezuela ile dayanışma eylemi gerçekleştirildi.

Çeşitli Latinamerikalı gruplar ve Avusturyalı dostlar dışında Antiemperyalist Cephe Avusturya da Venezuela dayanışma grubunda yer alıyor.

Bugün yoğun yağmura karşın, iki saat boyunca emperyalist politikaları Almanca İngilizce ve İspanyolca slogan ve konuşmalarla teşhir edildi. Sık sık ‘Yankee Go Home’ ve ‘Venezuela’dan elinizi çekin’ sloganları atıldı.

Müzik aletinden çalınan “El Pueblo Unido” şarkısına sloganlarla eşlik edildi ve sürekli olarak “Yaşasın Enternasyonal Dayanışma” sloganı atıldı.

Eyleme bayraklarıyla katılan Antifaşist Eylem grubunun dışında Antiemperyalist Cephe temsilcisi de söz aldı. Konuşmalarda, Washington’da bulunan Venezuela elçiliğine düzenlenen baskın ve içerde bulunan insanların gözaltıları kınadı. Emperyalist çıkarlar için saldırı altında bulunan tüm ülke halklarıyla dayanışma ifade edilirken, bu müdahalelerin asla kabul edilemeyeceği vurgulandı.

Antifaşist Eylem grubu konuşmasında, ABD’nin geçmişte Latin Amerika’da yaşanan işkence ve katliamlardaki rolünü unutmadığını belirtti.

Yolda geçen birçok insan eylemcileri tebrik etti ve uzun sohbetler de yapıldı.

Son dakikaya kadar yağmur altında süren eyleme 6 kişi katıldı.

You may also like

Comments are closed.