Uncategorized

DEVRİMCİ SÜRYANILERE 1 MAYIS ÇAĞRISI!

Emperyalizmin egemen olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Yeni bir katliam haberi almadan tek bir gün geçmiyor. ABD ve işbirlikçileri Orta Doğu’yu savaş alanına dönüştürdü. Suriye, Irak ve Yemen halkı katlediliyor. Yüzyıllar boyunca barış içinde birlikte yaşayan halklar birbirine düşman oldu.

Sosyalizm halkları ve ezilenleri birleştirirken, halklar arasındaki en ufak farklılıkları öne çıkartarak birbirlerine karşı kışkırtan emperyalizmdir.

Avrupa’da, aşırı sağcı ideoloji ve partiler gittikçe yaygınlaşırken, ırkçılık ve yabancı düşmanlığı yükselmektedir.

Göçmenler entegrasyon bahanesiyle asimilasyonla karşı karşıya kalıyor. Değerlerimiz ve kültürümüz dışında yaşamayı reddettiğimizde ırkçı polemikle karşılaşılıyor.

Kapitalizmde adalet olamaz! Faşist saldırılar devam ediyor ve uzun süre devam edecek. Ancak, adaletsizlik varsa, adalet için mücadele veren halk da var olacaktır.

1 Mayıs 150 yıldır proletaryanın haklar ve adalet mücadelesinin sembolüydü. Moskova, Havana, Berlin, Şam, İstanbul ve Mezopotamya…

Dünya çapında ezilenler güçlerini göstermek için 1 Mayıs’ta sokaklara akın ediyor. Sömürü ve eşitsiz muamele olmayan bir dünya için yürüyorlar…

Süryani devrimciler olarak tüm Aramiler’i 1 Mayıs’ta saflarımıza katılmaya çağırıyoruz.
İngiltere, Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda, İsveç, İsviçre ve SÜRYANİ DEVRİMCİLERİN bulunduğu her yerde: HALK CEPHESİ bayrağının arkasında toplanın. Sıralarınızı oluşturun ve üniformalarınızı giyin.

Yalnızca bu şekilde, 1 Mayıs’ta emperyalist saldırıları boşa çıkartabiliriz.
Emperyalist AB devletleri, ev baskınları, tutuklamalar ve anayasayı koruma görevlilerinin tacizleri yoluyla devrimci geleneğimizi kutlamamızı engelleyemez. 1 Mayıs bizim günümüz!

YAŞASIN 1 MAYÎS!
ܬܺܐܚܶܐ ܚܰܕ ܐܺܝܳܪ!
BİZ İŞÇİYİZ
HAKLIYIZ
KAZANACAĞIZ!
YAŞASIN HALK CEPHESI!
YAŞASIN SÜRYANI DEVRİMCILER!

You may also like

Comments are closed.