Uncategorized

İŞBİRLİKÇİ SAMARAS HÜKÜMETİ TÜRKİYELİ DEVRİMCİLERİ DERHAL SERBEST BIRAKMALIDIR!

İŞBİRLİKÇİ SAMARAS HÜKÜMETİ TÜRKİYELİ DEVRİMCİLERİ DERHAL SERBEST BIRAKMALIDIR!

14.2.2014

Revizyonist Sovyet iktidarının çözülmesinden sonra emperyalistler ve onun şakşakçıları kapitalizmin zaferini ilan ettiler. Onlara göre en iyisi kapitalizmdi. Yoğun bir propaganda ve dezenformasyon uygulayarak halkların bilincini muğlaklaştırmaya sosyalizm için mücadele eden örgütleri yok etmeye yöneldiler. Adeta emperyalistler dizginlerinden boşaldılar.

Yugoslavya’ya saldırdılar, binlerce insanı katlettiler, ülkeyi küçük parçalara ayırdılar. Irak’a iki defa saldırıp işgal ettiler. Uyguladıkları ambargoyla 500 bin çocuğun ölmesine sebep oldular. Yetmedi hala Irak’ta kan akıyor. Amerika 11 Eylül eylemlerini bahane ederek Ortadoğu ve Afrika halklarına saldırdı, milyonlarca insan Amerikan askerlerinin kurşunlarıyla öldü. Bugün Ortadoğu’nun tamamı kan deryasına dönmüş durumda. Suriye, Lübnan, Irak, Libya, Mısır, Afganistan…

Estirdikleri yılgınlık rüzgârlarıyla silahlı mücadeleyi savunan birçok örgüte silah bıraktırttılar ya da işbirlikçi hükümetlerle masaya oturmasını sağladılar. Bu süreçte bir tek Türkiyeli devrimciler sosyalizm bayrağını dalgalandırmakta ısrar ettiler, ki bir dönem Türkiye hükümetinin başbakanlığını yapan Süleyman Demirel, “her yerde bunlar ( devrimciler) azalırken bizde artıyor” diyerek Türkiyeli devrimcilerin ısrarla sosyalizmi savunmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiriyordu.

Türkiyeli devrimcilerin bu ısrarı, kendini dünyanın hakimi sanan emperyalistlerin hoşuna gitmiyor. Öyle ki en tehlikeli örgütler listesine DHKP-C’nin alınmasını Amerika’nın başkanı “bizim politikalarımızı açıktan eleştirmiştir” diyerek açıklayabiliyordu. Yani sadece politikalarını eleştirmek bile onlar için tehlikeli olmaya yetiyor. Evet, sosyalizm emperyalistlerin korkulu rüyasıdır ve bugün sosyalimi ısrarla savunan bunun için her türlü bedeli göze alarak sosyalizm mücadelesini yükselten Türkiyeli devrimciler emperyalistlerin korkulu rüyası oldu. Bu nedenle dünyanın her yerinde Türkiyeli devrimcilere saldırıyor, işbirlikçilerini Türkiyeli devrimcilere saldırtıyor.

Son örneklerinden biri Türkiyeli devrimci olan Bulut Yayla’nın CIA’nın operasyonuyla Yunanistan’da kaçırılarak Yunan devleti aracılığıyla Türkiye’ye iade edilmesidir. Yine yakın dönemde Yunanistan’da tutuklu bulunan Türkiyeli devrimcileri FBI elemanları sorgulama girişiminde bulundu. Yetmedi Avrupa’daki birçok Türkiyeli birçok devrimciyi komplolarla kendi yasalarını dahi çiğneyerek tutukladılar. Son bir aydır Yunan polisinin yaptığı operasyonlar, ev baskınları bunun içindir. Saldırı öyle bir noktaya geldi ki artık sokak ortasında yürüyen insanları bile yaka-paça gözaltına alır oldular. 10 Şubat’ta Yunan polisi, CIA ve Türk istihbaratının ortaklaşa yaptığı operasyonla 4 Türkiyeli devrimci gözaltına aldı.

İşbirlikçi Samaras hükümeti Türkiyeli devrimcilere karşı yaptığı baskılara son vermeli, gözaltına aldığı devrimcileri derhal serbest bırakmalıdır. Emperyalistler ve işbirlikçileri bilmelidirler ki onların bu saldırıları, ne bizi yolumuzdan döndürebilir ne de sosyalizmin er ya da geç tekrar dünya halklarının umudu olmasını engelleyebilir. Ve halkımızın son günlerdeki popüler deyimiyle emperyalistlere diyoruz ki bu daha başlangıç. Türkiye’yi emperyalistlere dar edeceğiz. Dünyayı Türkiye’den sarsacak ve dünya halklarına Türkiye devrimini armağan edeceğiz.

Türkiyeli Devrimciler Serbest Bırakılsın!

Kahrolsun Emperyalizm, Yaşasın Sosyalizm!

Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi, Yaşasın Mücadelemiz!

Baskılar Bizi Yıldıramaz!

SURİYE HALK CEPHESİ

You may also like

Comments are closed.