News

Solidarity For Nuriye and Semih From Anti-Imperialist Front Italy and Bulgarie…

Nuriye ve Semih’in Açlığının 100. Gününde Anti-Emperyalist Cephe’den Destek!

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça KHK ile işinden edilen, tüm hakları elinden alınan binlerce kamu emekçisinden yalnızca iki kişiydi. Onlar OHAL uygulamalarına boyun eğmediler, çözümsüz ve çaresiz kalmadılar… Onlar binleri de ardlarına alarak direnmeyi seçtiler.

Nuriye ve Semih’in açlığının 100. gününde Anti-Emperyalist Cephe’nin çağrısıyla Bulgaristan ve İtalya’da destek eylemleri yapıldı.

16 Haziran günü Bulgaristan’da 23 Eylül Hareketi tarafından, Sofya’daki Türkiye Konsolosluğu önünde destek açıklaması ve bildiri dağıtımı yapıldı. Bulgar Devriminin lideri Giorgi Dimitrov’un doğum günü etkinliklerinde de Semih ve Nuriye’nin durumu anlatıldı.

İtalya’da da Toscana ve Venedik şehirlerinde işçi, sanatçı ve akademisyenlerin katılımıyla Berkin Elvan Kültür Merkezi tarafından destek açıklamaları yapıldı ve videolar çekildi.

Nuriye ve Semih 100. Gününde açlıklarını büyütüp, emperyalizmin işbirlikçisi faşizme karşı hiçbir koşulda teslim olmazken bizler de onların direnişine destek olmaya devam edeceğiz!

Anti-Emperyalist Cephe 

 

Bulgaristan: https://www.youtube.com/watch?v=wwY-B7oXJqE&feature=youtu.be

 

İtalya:

https://www.facebook.com/CentroculturaleBerkinElvan/videos/vb.738576299575334/1058824437550517/?type=2&theater

 

You may also like

Comments are closed.

More in:News