Uncategorized

FAŞİST DEVLET BERKİN ELVAN’I DA KATLETTİ! HALKIMIZIN BAŞISAĞOLSUN!

FAŞİST DEVLET BERKİN ELVAN’I DA KATLETTİ! HALKIMIZIN BAŞISAĞOLSUN!

11.3.2014

Berkin Elvan sonsuz uykuya daldı. Halkın sevgisi onu 269 gün yaşatabildi. Uyandırmaya yetmedi. Ailesinin ve halkımızın başı sağolsun!

Faşistler, emperyalistler, işbirlikçiler; onu da öldürdünüz. Öldürdüğünüz milyonlarca çocuğumuzun isminin yanında artık onun da adı var.

Haydi kutlamalara başlayın! Eğlenceler yapın! Yapabileceğiniz her şeyi yapın!

Haykırın!: “Yaşasın!.. Adalet isteyenlerden biri daha eksildi! Bağımsız-demokratik-sosyalist bir Türkiye isteyenlerden biri daha eksildi!.. Yaşasın!..”

O çok severek kullandığınız deyimi yineleyin soranlara: “İbret-i alem için yaptık. Ayaklar baş olamaz!” deyin. Çekinmeyin söyleyin: “Daha da yaparız, topunuzu yok ederiz!” deyin…

Merak etmeyin, biz bir kez daha dersimizi aldık. 15 yaşından fazlasını görsün diye çocuklarımız, ne yapmamız gerektiğini iyi biliyoruz, beynimize Berkin Berkin kazıdınız.

“Zaferiniz”i kutlayın! Acele edin! Çok zamanınız yok!..

Çünkü çok yakında beyninizde bir kurt kıvrana kıvrana büyüyecek. “Acaba?.. Acaba?.. Acaba?..” diyeceksiniz. Dizlerinizin bağı çözülecek, kalp atışlarınızın ritmi artacak ve hiç düşmeyecek… Beyninizde bir uğultu kalbinizi gümbürdetecek: “Acaba?.. Acaba?.. Acaba?..”

Zamanınız kalmadı! Berkin’in ölümüne sayılan günler, artık halkın zaferine sayılacak. “Ayak takımı” dediğiniz, bir lokma ekmeğe muhtaç ettiğiniz milyonlar; geleceğini çaldığınız, kendi ülkesinde misafir saydığınız Türkiye halkları, Berkin Berkin, Ferit Ferit, Ali Ali, İsmail İsmail, Ethem Ethem, Abdullah Abdullah, Mehmet Mehmet hesap soracak.

Yalanlarla uyutamadıklarınızı, baskıyla susturamadıklarınızı, beyinlerini dağıtarak uyuttunuz, susturdunuz, yok ettiniz sandınız. “Güç bizde” saydınız. Berkin’in ölümü, uyuyanları sarsan bir deprem, karanlığı aydınlatan bir ışık olacak. Ve tarih “Berkin’in ölümü korku duvarını vuran bir gülle oldu.” diye yazacak.

Hala farkında değilseniz söylüyoruz: Kaybettiniz!

Şimdi gün sayma sırası sizde. “Acaba bugün kaç Berkin doğdu?, Acaba bugün Berkin kaç yüreği uyandırdı? Acaba Berkin bugün kaç kişiye ne talimat verdi?” “Acaba kim?” “Acaba ne zaman? Acaba nerede? Acaba ne olacak?” “Acaba…”

Artık geriye sayma sırası sizde. Biz ileriye sayacağız. Halkın zaferini yazacak tarih. Ve o günler Berkin’in yaşı kadar bile uzakta değil. Halkın damla damla biriken öfkesi, halkın birleşen seli, oligarşik faşist diktatörlüğünüzü yıkacak!

BERKİN ELVAN ÖLÜMSÜZDÜR!

KATİL DEVLET HESAP VERECEK! KAHROLSUN SOYGUN VE ZULÜM DÜZENİ!

KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ!

KAHROLSUN EMPERYALİZM YAŞASIN BAĞIMSIZ-DEMOKRATİK-SOSYALİST TÜRKİYE!

EKMEK, ADALET VE ÖZGÜRLÜK İSTİYORUZ, ALACAĞIZ!

YAŞASIN DEVRİM VE SOSYALİZM!

YUNANİSTAN HALK CEPHESİ

You may also like

Comments are closed.