Uncategorized

FİLİSTİNLİ TUTSAKLAR ONURUMUZDUR!

Çocuk

Her yerde çocuktur

Filistin hariç

Onlar

Küçük Generaller

Kocaman yüreklerdir

Çünkü her yerde çocuk olanlar

Filistin’de ölüme doğarlar

Ve Cellatlarından

Hesap sorarak yaşarlar…

Ümit İlter

FİLİSTİNLİ TUTSAKLAR ONURUMUZDUR!

Filistin halkı 1948’den beri katlediliyor, sömürülüyor ama direnmekten vazgeçmiyor… Onurunu namusunu İsrail’e teslim etmiyorlar. Bugün Filistin halkı silahı yoksa da bıçağıyla direniyor ama onurunu emperyalizme, siyonizme karşı ezdirmiyor.

Nisan ayının ortalarından beri başlayan bir açlık grevi direnişi var… 6500 Filistinli İsrail tarafından tutsak edilmiş durumda ve görüşten, tedaviye bütün hakları gasp ediliyor, onursuz aramalar ve işkence uygulanıyor. Bu saldırılara karşı çöllerden gelen direnişçileri selamlıyoruz… 1500 Filistinli tutsak, kadın ve çocuk tutsaklar da dahil açlıklarıyla direniyorlar. Ve bu direnişe karşı İsrail de önderleri çöl hapishanelerine göndererek direnişi kırmaya çalışıyor… FHKC, Hamas, İslami Cihad ve FDHKC’nin birlikte başladığı direnişi Türkiye halkları olarak da selamlıyoruz.

Hapishaneler emperyalistlerin gerçek yüzünü yansıtır dünyanın her yerinde… Siyasi tutsakların direnişleriyse tüm halklara umut verir, tutsak edilseler dahi baş eğdiremeyeceklerinin kanıtıdır tutsakların direnişi. Bizler de hapishane direnişleriyle, fedalarla büyümüş bir hareket olarak Filistinli tutsakların direnişini selamlıyoruz… Tüm dünyayı emperyalist ABD ile kan gölüne çeviren İsrail, Filistin topraklarını her geçen gün daha çok işgal ediyor ve Filistin halkına kendi topraklarını hapishaneye çevirmiş durumda. Tüm giriş-çıkışların İsrail Devleti tarafından denetlendiği, insani ve gıda ihtiyaçlarının dahi geçişlerinin sınırlandığı Filistin’de halk, çocuklarını açlıkla, özgür bir ülke özlemiyle büyütüyor. Halkın öfkesi ve açlığı Siyonistlerin sonu olacaktır.

Açlığıyla direnen Filistinlilere selam olsun…

Açlığın ve zulmün hesabını soracağız…

FİLİSTİNLİ TUTSAKLAR ONURUMUZDUR!

KAHROLSUN İSRAİL!

EMPERYALİZM VE SİYONİZM YENİLECEK, DİRENEN HALKLAR KAZANACAK!

 

Halk Cephesi – Uluslararası İlişkiler Komitesi

09.05.2017

You may also like

Comments are closed.