Uncategorized

Mısır’daki Katliamın Sorumlusu Emperyalizm ve İşbirlikçileridir!

IŞİD’i de Onu Yaratan Emperyalizmi de Ortadoğu’dan Def Edeceğiz!

 

 

 

 

 

 

Mısır’ın Ariş Kentinde Ravza Camisi’nde Cuma namazı kılınırken IŞİD tarafından camide bomba patlatıldı ve ardından da içeridekiler silahlarla taranarak katledildi. İlk açıklamalara göre ölenlerin sayısı 235’i bulurken 120 kişinin de yaralı olduğu belirtiliyor.

Ortadoğu halklarının neredeyse her gün mezhep, din ve milliyet ayrımlarıyla boğaz boğaza geldiği, onar onar, yüzer yüzer katledildiği günümüzde tüm bu katliamların faili emperyalizmdir.

Dünya tarihi egemenlerin birbiriyle ve zulmettikleri halklara karşı savaşlarla doludur. Ancak bu savaşın da bir kuralı vardır! Ancak bugün emperyalizm pervasızca saldırıyor, eğittiği, silahla kuşandırdığı kiralık katillerle tüm halklara karşı kanlı, ahlaksız, kuralsız bir savaş yürütüyor!

Emperyalizm Ortadoğu halklarını yıllardır birbirine karşı kışkırtarak, bölerek, savaştırarak kendi kasasını silahla, parayla dolduruyor. Halkların yarınlarını, geçmişlerini ise kan ile yıkıyor her gün.

Suriye savaşında istediği sonucu alamayan emperyalizm şimdi ise kiralık katillerini diğer halkların üzerine sürüyor. Emperyalizm AKP gibi işbirlikçileriyle Ortadoğu’yu yeniden şekillendirmek ve hükümranlığını sürekli arttırmak için saldırıyor! Ortadoğu’daki halkların kanı emperyalizmi boğacaktır, emperyalizmle yanyana gelen her kim varsa onlar da bu hesaplaşmadan payını alacaktır!

Emperyalistler yine ekranlara çıkacak, yine terör demagojileriyle daha büyük katliamları, diplomatik soslarla süsleyip halkları yine birbiriyle savaşır hale getirecekler! Tüm Ortadoğu halklarına çağrımızdır, emperyalizm din, mezhep, milliyet ayrımlarıyla bizi yönetiyor, katlediyor! Ne evimizde, ne camide, ne sokakta, yolda… katliam yapmadıkları hiçbir yer yok!

Bugün kendi askeriyle gelmiyor emperyalizm, silahlarıyla, askeri eğitimle donattığı kiralık katilleriyle geliyor. Katlediyor, yok ediyor, sonra yeniden inşaa etmek için tekelleriyle, kapitalistleriyle sömürmeye, bağımsızlığını ezmeye geliyor.

Bugünkü saldırıyı yapan IŞİD gibi görünse de arkasındaki güç emperyalizmdir ve onun en sadık köpekleridir. Biz Türkiye’deki devrimciler olarak biliyoruz ki Oratdoğu’da akan her damla kanda Amerikan emperyalizminin onayı ve AKP faşizminin işbirliği vardır! Ortadoğu halkları her gün ölürken, bizlere düşen en başta kendi ülkelerimizdeki işbirlikçilere karşı savaşmak ve emperyalizmi topraklarımızdan köpekleriyle birlikte def etmektir…

Emperyalizm için halkların kanını içenlerin, dini, ahlakı yoktur, gidecekleri tek yer tarihin çöplüğüdür! Ortadoğu’da akıttıkları kan içinde boğacağız emperyalistleri.

Emperyalizm Yenilecek, Direnen Halklar Kazanacak!

Emperyalizmin Kurbanı Değil Celladı Olacağz!

IŞİD’i yaratan Emperyalizmdir, Yapılan Katliamın Hesabını Soracağız!

Halk Cephesi – UA İlişkiler Komitesi

24.11.2017

antiemperyalistresist@gmail.com

http://www.anti-imperialistfront.org/

You may also like

Comments are closed.