Uncategorized

Viyana’da Nuriye ve Semih’e Destek Eylemi

Nuriye ve Semih’in Avusturya’daki dostları bugün (27 Kasım) Sincan Cezaevi kampüsünde görülen 5. duruşma nedeniyle birkez daha Viyana’da bulunan T.C. Başkonsolosluğu önünde eylem gerçekleştirdiler.
Saat 11.00-12.00 arası konsolosluğu önünde Nuriye Gülmen ve 16 avukatları için özgürlük talep edilirken, Nuriye ve Semih’in İşlerine İade Edilmeleri istendi.
Konsolosluk binasının karşısında birinde Nuriye ve Semih’in resimleri diğerinde tutuklanan 16 avukatlarının resimleri bulunan iki pankart asıldı. Ayrıca bugün dayanışma açlık grevinin 150. gününde olan Mehmet Güvel ve açlığı paylaşan Feridun Osmanağaoğlu’nun resimleri de taşındı.
Nuriye, Semih, Esra ve tüm açlık grevcileriyle birlikte 1 seneden fazla Yüksel caddesinde onur ve ekmek kavgasından, dayanışmadan her türlü işkence ve zulme rağmen vazgeçmeyen tüm direnişçiler selamlandı.
 “Nuriye Semih Yalnız Değildir!” “Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!” sloganları bugün de konsolosluk caddesinde yankılandı. Yoldan geçen bir çok kişi artık bu haklı talepleri duymuştur ve başarılar dilediler.
Ancak, AKP iktidarı bugün de ülkenin ve dünyanın dört  bir yanından yayılan adalet çağrısını cevapsız bıraktı ve Nuriye’ye yönelik tutukluluk işkencesinin devamına karar verdirdi mahkemelerine.
Nuriye ve Semih’i Sahiplenmeye Devam Edeceğiz!

You may also like

Comments are closed.