Uncategorized

Selanik ve Atina’da Türkiye Konsolosluğu Önünde Nuriye Semih’e Destek Eylemi

Yunanistan’ın Selanik şehrinde de, Nuriye ve Semih’in mahkemesi görüldüğü sıralarda Türkiye Konsolosluğu önünde, Selanik Halk Cepheliler tarafından bir protesto eylemi düzenlendi.

Selanik Türkiye Konsolosluğu Önünde Eylem
17 Kasım günü Selanik’te bulunan Türkiye konsolosluğu önünde saat 12.00’da Nuriye ve Semih için eylem yapıldı. Eylem esnasında Atatürk’ün evini ziyarete gelen Türkiyeliler alkışlarla eyleme destek verdi. Yine eylem yerinden geçen Yunan halkı faşizme karşı mücadelemizi desteklediklerini söylediler.
Eylem boyunca; “NURİYE-SEMİH YALNIZ DEĞİLDİR! DİRENE DİRENE KAZANCAĞIZ! KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ! AKP HALKA HESAP VERECEK!” sloganları atıldı.
Aynı gün 10.30 dan 12.30’a kadar Atina’nın Türkiye Büyükelçiliğini önünde bir protesto gösterisi düzenlendi. Yunanistan Halk Cephesinin düzenlediği protesto gösterisine 17 kişi katıldı. Eylemde “Nuriye Semih Onurumuzdur”, Kahrolsun Faşizm Yaşasın Mücadelemiz”, Direne Direne Kazanacağız”, “Zafer Direnen Emekçinin Olacak” sloganları atıldı saat 14.30 eylem sonlandırıldı.

You may also like

Comments are closed.