Uncategorized

Direnen Halklarla Aramızdaki Dil Engelini Hep Birlikte Yıkalım!

Emperyalizm hiçbir ayrım yapmadan dünya halklarına saldırıyor, açlık ve savaşlarla halkları terbiye etmeye çalışıyor. Saldırıların bir yanı da ideolojiktir. Emperyalistler bilgiyi ve haberi de kendi tekellerinealarak tüm dünya halklarını onlar gibi düşünmeye mahkum ediyorlar.

Devrim için, halklarının kurtuluşu için silahlanan örgütler barış masalarında kendi halklarını emperyalizme ve umutsuzluğa mahkum ederken biz Halk Cephelilere daha çok iş düşüyor. Faşizmin ve emperyalizmin baskıyla teslim almaya çalıştığı halkımızın direnişi, mücadele tarihimizi dünya halklarına taşımak için daha çok çalışmalı, dünya halklarına umut olmalıyız.

Dünya halklarıyla aramızdaki dil duvarını yıkmak için daha çok çevirmene ihtiyaç duyuyoruz. “Bir yazıdan ne olur ki” demeyin, yoldaşlarımız canlarını ortaya koyup eylemler yaparken haber tekellerinin yalanları önündeki tek engel bizim farklı dillere çevrilen yazılarımız, açıklamalarımızdır. Kendi örgütü silah bırakan siyasi tutsaklara dahi bizim mücadelemiz umut veriyor. Bizim eylemlerimiz ve açıklamalarımız sayesinde gerçekleri ve faşizmin tüm baskılarına karşı ne olursa olsun direnilebileceğini görüyorlar.

Suriye- Kürdistanziyaretleri ve 7. Uluslararası Emperyalist Saldırganlığa Karşı Halkların Birliği Sempozyumu kitapçıkları için İngilizce, Arapça ve İspanyolca, İtalyanca çeviri yapabilecek gönüllü çevirmenler arıyoruz…

Halk Cephesi – Uluslar arası İlişkiler Komitesi

23.11.2016

İletişim :

antiemperyalistresist@gmail.com

http://www.anti-imperialistfront.org/

You may also like

Comments are closed.