Uncategorized

EMPERYALİZM VE SİYONİZM YENİLECEK, DİRENEN FİLİSTİN HALKI KAZANACAK!

GAZZE ŞEHİTLERİ ÖLÜMSÜZDÜR!

14 Mayıs, İsrail’in kuruluşunun 70. yıldönümü ve aynı zamanda Filistin halkı için “Büyük Felaket” anlamına gelen Nakba günüydü. Ayrıca emperyalist ABD, büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıyacağı günü de 14 Mayıs’a denk getirdi.

Emperyalist ve Siyonist katillerin “Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak ilanı” demek olan bu pervasız hamlesine Filistin halkının da bir cevabı olmalıydı, oldu da. 7’sinden 70’ine, kadınından çocuğuna, yüz binlerce Filistinli; bu taşınmayı ve Büyük Felaket’i protesto etmek ve işgal altındaki vatanlarını kanları, canları pahasına savunmak için “Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü”ne katıldı.

Katillerin cevabı ise katliam oldu. Keskin nişancı İsrail askerlerinin gerçek mermilerle ateş açması ve İHA’larla havadan yağdırdıkları gaz bombaları sonucu en az 66 Filistinli katledildi, 3000’den fazla Filistinli ise yaralandı.

Katliamın ardından ABD ve İsrail yetkilileri de adeta ağızlarından salyalar akıtarak açıklamalar yaptı. İsrail’de iktidardaki Likud Partisi’nin milletvekili Avi Dichter, katliamın ardından “İsrail’in herkese yetecek mermisi var. Ordu tüm hazırlıklarını yaptı” derken, ABD başkanı Trump ise katliamlar devam ederken kızı ve damadı ile birlikte katıldığı büyükelçilik açılışında “Bugün İsrail için büyük bir gün” diyerek büyükelçilik açılışı için İsrail’i tebrik etti.

Filistin tarihinin en büyük katliamlarından birinin gerçekleştiği 14 Mayıs’ta Filistin halkı, bir kez daha vatanseverliğin ne olduğunu, işgale karşı kendi topraklarını savunmak için nasıl bedeller ödenmesi gerektiğini dünya halklarına gösterdi. Bu katliam ve direnişi kuşkusuz 29 yaşındaki Fadi Ebu Salah ile hatırlayacağız. Salah, 2008’de İsrail’in hava saldırılarında iki bacağını birden kaybetmişti. Buna rağmen Gazze’de tekerlekli sandalyesiyle protestolara katıldı, gözlerinde emperyalizme ve siyonizme duyduğu sınırsız öfke ve elinde elinde sapanı ile Gazze sınırındaki çitlerin dibine kadar gelip düşmana meydan okudu. Katiller, Fadi Ebu Salah’ı şehit ettiler; bu zamana kadar on binlerce Filistinli’ye yaptıkları gibi.

Tarih tanıktır; haklı ile haksızın savaşı sürdüğü sürece yeni Fadi Ebu Salahlar doğacaktır. 30 torun sahibi 65 yaşındaki Fatma Ennacar’dan feda savaşçısı yaratan Filistin direnişi; yeni Fadi Ebu Salahlar ile vatanseverliğin en şanlı örneklerini yaratmaya, emperyalizmden ve siyonizmden hesap sormaya devam edecektir ve er ya da geç işgal edilen topraklarını özgürleştirecektir. İşte; kendi koşullarına teslim olmayarak kendi kahramanlarını yaratan Filistin halkını emperyalist ABD ve işbirlikçisi Siyonist İsrail’in tüm katliamlarına karşı yenilmez kılacak olan budur. Dünya halklarının kurtuluşunun yolu, emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı “Fadi Ebu Salah” olmaktan geçer.

Anti-Emperyalist Cephe olarak ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını ve İsrail’in katliam saldırısını kınıyor ve Filistin halkının onurlu direnişini selamlıyoruz.

Katil ABD, İşbirlikçi İsrail Filistin’den Defol!

Kudüs Filistin’dir!

Fadi Ebu Salah ve Gazze Şehitleri Ölümsüzdür!

ANTİ-EMPERYALİST CEPHE

You may also like

Comments are closed.