Uncategorized

İSVİÇRE ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOMİTESİNE GELEN ELLERİNİZİ SURİYEDEN ÇEKİN- SAVAŞA KARŞI BİRLİK `DEN FASİST TÜRK DEVLETİNE ÇAĞRI!

 

İsviçre`de ve avrupanın farklı ülkelerinde bulunan “ Ellerinizi Suriyeden çekin – Savaşa karşı Birlik” grubundan, İsviçre Uluslararası İlişkiler Komitesine Nuriye ve Semih`in direnişine destek ve gerekli yerlere gönderilmek üzere bir çağrı geldi.

Çağrı, Nuriye Gülmen ve Semih Özakca`nın direnişlerini destekleme ile başlıyor. Direnişçilere tutuklanmalarının ardından, uzun zaman B1 vitamini verilmediği, bunun da kısa sürede Korsakow hastalığına sebep olacağının devlet tarafından bilindiği vurgulanıyor.

Yazı`da şunlara yer verilmiş:

“ Ellerinizi Suriyeden çekin – Savaşa karşı birlik olarak biliyoruz ki, Nuriye ve Semih`i zindana atan sistem sadece bir ülke ile sınırlı değil. Türkiye`de, ABD de, Almanya`da, Sudi Arabistan`da, Peru`da, İsrail`de, Fransa`da yada Emperyalizmin olduğu her ülkede; Tam anlamıyla Emperyalizmin suçları sınır tanımıyor. Ancak bu suçlara karşı, bizim direnişimiz ve bizim dayanışmamız`da sınır tanımıyor. Lononard Peltier, Mümia Abu Jamal, Georges İbrahim Abdallah, Abimael Guzman, yada Nuriye ve Semih, Bizim dayanışmamız dünyanın neresinde olursa olsun, Emperyalizmin baskı altına aldığı, Emperyalist teröre uğrayan tüm halklar ve insanların ve politik tutsakların yanındadır.

Bu yüzden talebimiz:

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça derhal serbest bırakılsın!

Nuriye ve Semih işlerine iade edilip tüm istekleri yerine getirilsin!

İnsanlar tutuklanabilir, işkence görebilir, öldürülebilir. Direniş hareketleri ve Partiler, takip edilebilir ve kapatılabilirler. Halklar Emperyalistler tarafından barbarca savaşlarda yıkılabilirler. Bu haksızlık son bulmadıkça, buna karşı direnişte son bulmayacaktır. Ve sonunda direnenler kazanacaktır.”

Gönderilen dayanışma ve çağrı yazısı, “ Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve bütün Politik tutsaklara özgürlük, Emperyalist baskılara son, Emperyalist savaş saldırganları NATO, USA ve onun kölelerine son, Yaşasın Emperyalizme, Siyonizme ve savaşa karşı direnen halklar” sloganları ile sonlanıyor.

You may also like

Comments are closed.