Uncategorized

NURİYE VE SEMİH’İIN DİRENİŞİNE İSVİÇRE`DEN GELEN DESTEK MESAJLARI

120 gündür açlığa adalet ekmeği ile direnen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça`ya İsviçredeki sanatçılardan ve duyarlı insanlardan destek mesajları geldi. İsviçre Uluslararası İlişkiler Komitesinin çağrısı ile yapılan destek mesajları şöyle:

JOHNNY CARİLLO ( Kolombiya ): Direnenler insanlığa ışık oluyor. Yaşasın Uluslararası dayanışma, Yaşasın özgürlük mücadelemiz.

ANNA HELENA İENNACO ( Gandi Non Violence Centre İsviçre`nin kurucusu): Adalet hepimizin ihtiyacı, direnenleri gönülden destekliyorum.

SALİH ŞAHİN ( Avukat ): TC devletinin uygulamaları elbette hukuk dışı olmakla kalmıyor, aynı zamanda insanlık dışı. İnsan üzülüyor, ancak, beni üzen şey TC nin uygulamalarından çok insanların davranışlarıdır. TC faşist bir devlet, kendine uyan her şeyi yapar, şaşırtan odur ki, insanlar nasıl olur da bu durum karşısında bu kadar duyarsız kalırlar. Neden bu apaçık zulüm karşısında topluca ayaklanmazlar?

HAMİT BALDEMİR ( Gazeteci- Yazar ): Gönülden destekliyorum. Nuriye ve Semih ölmeden bir şeyler yapılmalı.

NECMETTİN YALÇINKAYA ( Yazar ): Gülmek devrimci bir eylemdir derler ya bu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça`nın onurlu mücadelesidir aynı zamanda.

ALİ RIZA AKSIN ( Öğretmen- Yazar ): Nuriye ve Semih karanlığa karşı bedenlerini ölüme yatırmış ilklerimizdir. Tarih onları unutmayacaktır.

Ayrıca Fikriye Boz, Huriye Aydın ve isminin yayınlanmasını istemeyen onlarca insan yayınladıkları ortak yazıda, “ Bu ülkeyi yönetenler, kaderimize hükmedenler, Bilin ki bu gidişe rızamız değil itirazımız var, bizi duyun” “ Bu çağrıları çoğaltmalıyız, direnişi onları onore ederek desteklemeli,  devletin insafına bırakmamalıyız. Olunmesi gereken anlar, dönemler vardır” dediler.

You may also like

Comments are closed.