Uncategorized

Berkin Elvan’ın Ömründen Çaldığınız Her Nefesin Hesabını Vereceksiniz!

BERKİN ELVAN’IN ÖMRÜNDEN ÇALDIĞINIZ HER NEFESİN HESABINI VERECEKSİNİZ!
AKP İKTİDARI KAYBETTİNİZ! BERKİN’İN YARATTIĞI ÖFKEDEN KORKUN!

269 gün önce Haziran Ayaklanmasında Okmeydanı’nın direnişçi çocuuğu Berkin Elvan polisin hedef gözeterek gaz fişekli saldırısı sonucunda vurulmuştu. Berkin 11 Mart’ta aylardır süren uykusundan uyanamadı.
Haziran günlerinde çıktı Berkin’imiz sokaklara. Elinde ekmek ve adaleti taşıyordu. Savuruyordu düşmanının üstüne. Barikat başındaydı Berkin. Halay çekiyordu. Yaralılara yardım götürüyordu. Slogan atıyor inancını umuduna katıyordu.
Türkiye topraklarını gaza boğan AKP ve onun polisi, başkaldırının hazımsızlığıyla nişan aldı ve Berkin vurulup düştü Okmeydanı’nda. Berkin haziran günlerinden bu yana tam 269 gündür direnişini sürdürdü. 14 yaşında gün gün eridi Berkin ve 16 kiloya kadar düştü. Sesi bir çığlık her nefes alış verişi meydan okumaydı. Soluğu kesildiğinde baki kalan hesap sorma çağrısıydı.
Suriyeli çocukların ölümünden sorumlu olan AKP iktidarı, suçlarına bir yenisini daha ekledi. Berkin Suriye için de sokaklarda olan bir çocuktu. Türkiye’nin milyonlarca insanının çocuğu olan Berkin, şimdi Suriye halkının da çocucuğudur.
Berkinin katillerini biliyoruz ve açıklıyoruz.
Polisimiz destan yazdı diyen Başbakan Tayyip Erdoğan,
Polise emir veren İçişleri Bakanı,
Son derece orantılı güç kullanılmıştır diyen İstanbul Valisi
ve o gün Okmeydanı’nda bulunan emniyet amirleri ve polisler.
Söz veriyoruz Berkin sana, hesabını soracağız. Mahşere kalmayacak.

Berkin’in Hesabını Soracağız! Sen Rahat Uyu Berkin…

SURİYE HALK CEPHESİ
12.03.2014

AR

You may also like

Comments are closed.