Uncategorized

Filistin Halkı Yalnız Değildir!

 

İsrail Siyonizm’i Filistin halkını topraklarından koparmak için on yıllardır her türlü işkence ve katliama başvurmuştur. Ve bugün de katliamlarını sürdürüyor.

Bugün, daha bir kaç saat önce Mescid-i Aksa’ya giden halka saldıran İsrail askerleri 2 Filistinliyi katletti ve yüzlerce yaralı olduğu geçiyor haberlerde.

İsrail, yıllarca Yahudilere Hitler faşizminin yaptığı soykırımı bahane ederek Filistin topraklarını günden güne işgal etmiştir. İntifada çağrılarıyla direnişini tüm dünyaya duyuran Filistin’de tüm imkansızlıklar içinde dahi halk ellerinde bıçaklarla dahi direnmeyi sürdürüyor.

Bugün de İsrail, Filistin halkının değerlerine saldırmıştır. Halk Mescid-i Aksa’ya, yani kendileri için Filistin’in özgürlüğünü simgeleyen camisine İsrail devletinin kurduğu detektörlü kabinlerden girmeyi reddettiği için, İsrail’in bu saldırganlığına karşı mücadelesini sürdürdüğü için genç yaşlı, kadın çocuk denmeden katledilmiş, saldırıya uğramıştır.

Saldırdıkları yalnızca Filistin halkı değildir, tüm Ortadoğu halklarıdır, tüm dünyada ezilenlerdir! Filistin halkıyla dayanışmamızı büyüteceğiz, Ortadoğu’yu en küçük parçalarına kadar bölüp, işgal ederek, birbirine düşmanlaştırarak halkları bitmeyen savaşlara sürükleyen emperyalizmden, Siyonizm’den hesap soracağız.

Tüm ezilenler ve toprakları, değerleri ayaklar altına alınan halkların sesidir bugün Filistin halkının direnişi.

Türkiye halkları olarak da selamlıyoruz direnenleri…

Kahrolsun İsrail Siyonizm’i!

Ortadoğu Ortadoğu Halklarınındır!

Emperyalizm Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak!

Halk Cephesi – Uluslararası İlişkiler Komitesi

21.07.2017

You may also like

Comments are closed.