EventsNews

You Will See Us Everywhere! – Vienna

Manifestation in Vienna!
18 October in Vienna, Peoples Front and other democratic left groups in Vienna made a demonstration for solidarity with Nuriye and Semih, and their lawyers who arrested one month ago… The demonstration start at 18.30 with watching a dia about resists in Turkey… And they continue demonstration with the slogans in german and in turkish…
18 Ekim Çarşamba günü birçok demokratik kurumlarının Nuriye ve Semih’in talepleri etrafında bir araya gelmesiyle oluşturulan eylem birliği tarafından Viyana’nın merkezindeki Stephansplatz’ta oturma eylemi gerçekleştirildi.
Saat 18.30’da başlayan eylemde Nuriye ve Semih’in Yüksel caddesindeki direnişinden görüntüleri sinevizyonda yansıtıldı.
Eylemde toplam 3 pankart açıldı; birincisi Nuriye ve Semih’in resimlerinin bulunduğu Almanca “İşleri ve Onurları için süresiz açlık grevindeler” yazan bir pankart idi, ikincisi yine onların resimleri olan “Nuriye ve Semih’e Özgürlük Talepleri Kabul Edilmelidir!” yazan pankart idi. Üçüncü pankartta Almanca “Nuriye ve Semih’in Avukatlarına Özgürlük” ve Türkçe
“Halkın Avukatlarına Özgürlük” yazılıydı, tutuklanan Halkın Hukuk Bürosu avukatlarının resimleri bulundu.
Bunların dışında Nuriye Semih’in ve Yüksel direnişçilerin resimleri bulunan dövizler vardı.
Takılan Nuriye ve Semih maskeleri de dikkat çekti.
Meydan her zaman ki gibi kalabalıktı, hem Avusturyalı’ların hemde turistlerin yoğun olduğu bir bölge olduğu için.
Oradan geçen birçok kişi durarak sinevizyonu ve eylemi izledi. Eylem boyunca İngilizce ve Almanca yüzlerce bildiri dağıtıldı. Birçok kişi eylemi desteklediğini söylerken, bazıları da Türkiye Adalet Bakanlığına Nuriye ve Semih’in taleplerinin karşılanması için faks çekeceğini belirtti.
 1,5 saat süren eylemde sık sık Almanca ve İngilizce “Nuriye ve Semih Yalnız Değildir”, “Yaşasın Enternasyonal Dayanışma”, “Dayanışmak Direnmektir, Faşizme karşı Mücadele her ülkede” ve Türkçe Almanca olarak “Faşizme karşı Omuza” sloganları atılırken, eylem komitesi adına Almanca ve İngilizce açıklamalar okundu.
Nuriye ve Semih’in direnişi anlatırken, Yüksel direnişçileri ve süresiz destek açlık grevinde bulunan Esra Özakça, Mehmet Güvel ve Feridun Osmanağaoğlu’nun direnişi de anımsatıldı.
Yaklaşık 60 kişinin katıldığı eylem saat 20.00’de tüm destek verenlere teşekkür ederek, eylemler Nuriye ve Semih’in talepleri karşılanıncaya kadar sürdürüleceği beyan edildi.

You may also like

Comments are closed.

More in:Events