Uncategorized

Yunanistan’da Gözaltına Alınan 11 Türkiyeli Devrimci Tutuklandı

Emperyalizm ve Türkiye faşizminin isteği üzerine işbirlikçi Yunan hükümeti, 19 Mart günü sabahın erken saatlerinde yüzlerce kar maskeli özel harekat polisiyle Türkiyeli devrimcilerin kaldığı eve baskın yaptı. Vahşice saldıran polis işkencelerle evden 9 devrimciyi gözaltına aldı. Ardından Eksarheia bölgesinde bulunan Halkın Sesi TV, Halkın Sesi Radyo, Uyuşturucuyla Savaş TV ve Anti-Emperyalist Cephe Yunanistan’ın çalışmalarını yürüttüğü binaya da saldırarak içlerinde kendi başına yürüyemeyecek durumda olan Ölüm Orucu gazilerinin de olduğu 14 devrimciyi daha işkencelerle gözaltına aldı. Ardından yoldan 3 kişiyi daha gözaltına aldı. Kurumu tamamen çalışamaz hale getirmeye çalışan polis tüm bilgisayarlara ve teknik araçlara el koydu, paraları gasp etti.

Aynı akşam gözaltına alınanların bir kısmı serbest bırakılırken, geri kalan 11 kişi tutuldukları emniyet müdürlüğünde işkence görmeye devam etti. Ertesi gün mahkemeye götürülen 11 devrimci 5 saat boyunca ters kelepçe işkencesine maruz kalıp işlemleri tamamlanmadan polis merkezine geri götürüldü.

24 Mart Salı günü çıkarıldıkları sorgu hakimliği tarafından 11 Türkiyeli devrimci hakkında tutuklama kararı verildi.

Tutuklanan 11 devrimcinin isimleri;

Harika Kızılkaya

Hazal Seçer

Ali Ercan Gökoğlu

Şadi Naci Özpolat

Sinan Oktay Özen

Halil Demir

Burak Ağarmış

Anıl Sayar

Sinan Çam

İsmail Zat

Hasan Kaya

Tarihin akışını engelleyemezsiniz! Tarih sınıflar savaşımından ibarettir. Ve bu savaş günümüzde emperyalizm ve halklar arasında yaşanmaktadır. Kapitalizm miadını doldurmuştur. Kapitalizmin en yüksek aşaması emperyalizm çürümüştür, dünya halklarına acı ve gözyaşından başka birşey veremez. Dünyanın tüm coğrafyasını kana bulamıştır… Dünya halklarının yaşadığı tüm acıların, zulmün, sömürünün, yoksulluğun, işsizliğin, yozlaşmanın, hastalıkların tek sorumlusudur emperyalizm… Emperyalizm tüm politikalarıyla, tüm herşeyiyle dünya halklarının düşmanıdır.

Böyle bir dünyada yaşıyoruz. Böyle bir dünyada emperyalizme ve onun yerli işbirlikçilerine karşı savaşmak, onları tarihin çöplüğüne göndermek için mücadele etmek; kendine insanım diyen herkes için bir görevdir.

Emperyalizm ve yerli işbirlikçileri ellerindeki tüm araçlarla halklara saldırırken, iliklerine kadar sömürür, kanlarını oluk oluk akıtırken, en ufak bir hak mücadelesine karşı azgınca saldırırken oturup seyretmek, bunlara bile bile sessiz kalmak… yapılanları sessizce onaylamak demektir.

Dünya onlara kalmayacak; direnen, mücadele eden halklar kazanacak!

Biz haklıyız… Tarihsel ve siyasal haklılığımızın, tüm meşruluğumuzun gücüyle dikiliyoruz emperyalizmin ve yerli işbirlikçilerinin karşısına. Onlar bizi “terörist” olarak yaftalamaya çalışıyor, ancak en büyük ve gerçek terörist emperyalizm ve işbirlikçi faşist iktidarlardır.

Emperyalizme ve faşizme karşı mücadele etmek bir onurdur. Emperyalizm ve faşizme karşı mücadele etmek her vatansever için, her Marksist Leninist için bir görevdir. Biz bu onuru taşıyoruz. Ve emperyalizmi tarihin çöplüğüne gömeceğimize inancımız sonsuz…

Biz başta Anadolu olmak üzere, tüm dünya halklarının umudunu büyütüyoruz. Emperyalizmin “Bir daha Marksist Leninist ideolojinin umut olmasına izin vermeyeceğiz” diyerek bize saldırmasının nedeni budur. Umut olmamızı istemiyorlar. Marksizm Leninizm’in emperyalizmin o kof hükümranlığını yıkacak tek güç olduğunu biliyorlar. Baskınlarla, gözaltılarla, tutuklamalarla, katliamlarla amaçladıkları; halklara umut olmamızın önüne geçebilmektir. Ancak bunu başaramayacaklar… her koşulda savaşmaya, mücadele etmeye, mücadelemizi tüm dünya halklarına yaymaya, umudu büyütmeye devam edeceğiz…

Emperyalizme ve Faşizme Karşı Mücadele Suç Değil Görevdir!

Baskınlar, Gözaltılar, Tutuklamalar Bizi Yıldıramaz!

Kahrolsun Emperyalizm, Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Mücadelemiz!

Umudu Büyütmeye Devam Edeceğiz!

Haklıyız Kazanacağız!

Yunanistan Halk Cephesi

Anti-Emperyalist Cephe – Yunanistan

24.03.2020

You may also like

Comments are closed.